Lace Music Products

Artists

Scucca   - Zornheym

Bitty   - Deathwish / Wartorn

Vanik   - Midnight

Zorn   - Zornheym

Mika Aalto  - Rotten Sound

Tony  Aguilar  - Last Days of Ancient Sunlight

John Alaimo  - The Greenery

Patrick Alberts  - Call of the Void

Chris Alfano  - East Of The Wall

Chris Alfieri  - Vattnet

Kevin Alter  - In Defence

Jenn Alva  - Girl In A Coma / Fea

Brian Amalfitano  - ACxDC

Brent Anderson  - Order of the Owl

Nick  Andrew - Solo

Alex Anthony  - Kane Brown

Reggie Ashley  - Solo

 Athon  - Black Tusk / R.I.P. 3/3/82 - 11/9/14 / Gone but not forgotten

Casey Aylward  - Vattnet / Astronoid

Ian Bainbridge  - Cognitive

Kurt Ballou - Godcity Studios

Alex Bank Rollins  - Take Over and Destroy

Corey Barhorst - Black Tusk

Matt Barnes  - Monstrosity / Chaos Inception / Quinta Essentia

Ben Barnett  - Dropdead

Matt Barnum  - Homewrecker

Will Barovick  - Carousel Kings

Tony Baumeister  - Aeges

Aaron Beam  - Red Fang

J.  Bennett  - Ides Of Gemini

Travis Bennington  - Eternal Sleep

Brooks Blackhawk  - Atriarch

Alex Blackwell  - Hundredth

Doni Blair  - The Toadies

Kallen Bliss  - Ramming Speed

Brad Boatright  - From Ashes Rise

Kyle Bolden  - Stevie Wonder / The Jacksons

Kevin Bond  - Superjoint

Jimmy Bower  - EYEHATEGOD

Travis Bowlin  - Solo Artist

Ben Brand  - Tombs

Victor Brandt  - Entombed A.D.

Jake Brazelton  - Godhunter

Mike Brennan  - Primate

Jeremy Brister  - Sniper 66

Mark Bronzino  - Iron Reagan

Andrew Budwey  - Cruel Hand

Erik Burke  - Nuclear Assault / Sulaco

Garett Bussanick  - Tombs

Carl Byers  - Coffinworm

Kevin Cameron  - I Killed the Prom Queen

Jonathan Campos  - Primitive Man

Vinny Capaldo-Smith   - The Potato Pirates

Scott Carlson  - Repulsion

Chris Casket  - Vallenfyre

Igor Cavalera  - Lody Kong

Max Cavalera  - Soulfly / Cavalera Conspiracy / Killer Be Killed

Blake Charlton  - Ramming Speed

Jonah Citty  - ASG

Jimmy Claypool  - In Defence

Dylan Close  - Sniper 66

James Coogan  - Wounds

Ezra Cook  - Homewrecker

Phillip Cope - Kylesa

Chris Cowart  - Scorpion Child

Ben Coyte  - I Killed the Prom Queen

 Coz  - Thira

Bailey Crego  - The White Noise

Aaron Dalbec  - Bane

Aaron Dallison  - Brain Tentacles / Keelhaul

Topon Das  - Fuck the Facts

Jon Davis  - Conan

Chris de Nood  - Incarnate

Chris DeMakes  - Less Than Jake

Michael Dimmitt  - Mutilation Rites

Wes Driscoll  - The Bastard Suns

Josh Durocher-Jones   - Howl

Ben Duty  - Eternal Sleep

Dave Ed  - Neurosis / Kicker / JFC

Nico Elgstrand  - Entombed A.D.

George Emmanuel  - Rotting Christ / Lucifer's Child

Johan Ericson  - Draconian

Charlie Errigo  - Suffocation

Alex Estrada  - Silver Snakes

Chris Evans  - Lord Dying

Michael Fabiano  - Bermuda

Aldo Felix  - ACxDC

Bobby Ferry   -(16)-

Andrew Fidler  - Black Tusk

Will Fiore  - Zoroaster

Barney Firks  -(16)-

Fredrik Folkare  - Unleashed / Firespawn

Nick Forkel  - Turbid North

Bill Franco  - Solo

Tom Frank  - Duel

Marc Gaffney  - Gozu

Lalo Galvan - Solo

Nate Garrett  - Gatecreeper / Spirit Adrift

Ricardo Gelok  - Embraced By Darkness / Winter of Sin

JP Gericke  - Death By Stereo

Andrés Giménez   - D-Mente

Scoot Gladok  - Doom / Vallenfyre

Hamish Glencross  - Vallenfyre

Dean Grech - Solo

Aaron Gregory  - Giant Squid

Victor Griffin - Pentagram / Place of Skulls

Ryan Haft  - Wrong

Jeremy Hamilton  - Suburban Scum

Tony Hare  - Integrity

Jeff Harp  - Final Conflict

Joe Harvatt  - Hark

Valentin Hauser  - Betraying the Martyrs

Vincent Hausman - Howl

Spencer Hazard  - Full of Hell

Jeff Henson  - Duel

Eric Hernandez  - Wrong

Mike Hill  - Tombs

Brent Hinds  - Mastodon

Joe Hoare  - Orange Goblin

Terrance Hobbs  - Suffocation

Cesar  Huesca - Solo/Session

Scott Hull  - Pig Destroyer / Agoraphobic Nosebleed

Ben Hutcherson  - Khemmis

Blake Ibanez  - Power Trip

Jonathan Ibay  - Fuck the Facts / Pick Your Side

Horror Illogium  - PORTAL

Todd Ingram  - King Giant

Jimbob Isaac  - Hark

Evan Ivkovich  - Wisdom In Chains

Thomas Jager  - Monolord

Josh James  - Stick To Your Guns

Cody James  - Rhythm Of Fear

Jay Jancetic  - Harm's Way

John Jarvis  - Pig Destroyer / Agoraphobic Nosebleed / Fulgora

Joel C. Johnson  - Cody ChesnuTT / Dr. John / Fred Wesley & The New JB's

Shayne Johnson  - The Schoenberg Automaton

Ryan Jones  - Mutilation Rites

Miller Joyner  - Morning Fatty

John Judkins  - Rwake

Neeraj Kane  - The Hope Conspiracy / The Suicide File

Fridrik Karlsson  - Mezzoforte

Korey Keeton  - Runaway Kids

Bill Kelliher  - Mastodon / Primate

Scott Kelly - Neurosis / Corrections House

Aleksi Kiiskila  - Grave Pleasures

Brian Klemm  - Suburban Legends

David Kowalski  - King Giant

Jon Kunz  - Outer Heaven

Mika Lagreen  - Grave

Gregory Lahm  - Struck by Lightning

Noah Landis  - Neurosis / Christ On Parade

Cade Lewis  - Left Behind

Roger Lima  - Less Than Jake

Jon Lindqvist  - Victims

Niklas Lindstrom  - In Solitude

Ryan  Lipynsky - Unearthly Trance

CeCe Loessin  - Phobia / So Unloved

Mike Longworth  - Prong

Jordan Lorea  - Left Behind

Tim Lothar  - Solo Artist

Bryce Lucien  - Seeker

Bo Lueders  - Harm's Way

Matt Lupo  - East Of The Wall

Calum  Mackenzie - Phobia

Shawn Madden  - Suburban Scum

Gary Mader - EYEHATEGOD

Mike Magrann - CH3 (Channel 3)

Richie Mancuso  - Wisdom In Chains

Clinton Maney - Thane

Bobby Mansfield  - The Drip

Matthew Marcellus  - Emarosa

Marissa  Martinez  - Cretin

Ron Martinez  - Lower Class Brats

Chris Mavromatis  - Wisdom In Chains

Terrence McAuley  - Obey The Brave

Ethan McCarthy  - Primitive Man

Mark McEwen  - Fire & Ice

Michael Menocker  - The Last 10 Seconds of Life

Hell Messiah  - Gravehill

Martyn Millard  - Orange Goblin

Mike Morris  - Zoroaster

Julia Neuman  - Albez Duz

Phillip Newton  - The Noctambulant

Nate Newton  - Converge / Doomriders / Old Man Gloom

Kevin Nguyen  - Starving Wolves

Josh Nixon  - I Exist

Jonathan Nunez  - Torche

R.J. Ober  - Magrudergrind

Maciek Ofstad  - Kvelertak

Erik Olson  - Lord Dying

Aaron Osborne  - I Exist

Richie Owens 

Alex Pace  - Call of the Void

Matthew Paige  - Blackfoot Gypsies

Eric Palkovich 

Henrik Palm  - In Solitude

Jim Palmer  - Raging Speedhorn / Charger

Sanford Parker  - Buried At Sea / Circle of Animals

Brian Patton  - EYEHATEGOD / Soilent Green

George Paul  - Mutilation Rites

Phil Pendergast  - Khemmis

Ricci Perez  - Division Minuscula

Sebastian Phillips  - Noisem

Matt Pike - High On Fire / Sleep

Laura Pleasants  - Kylesa

Greg Polcari - Nova Rex

Tanner Poppitt  - Madrost

Ben Powell  - Ramming Speed

Matt Price Behold! The Monolith / Lord Dying

Sam Provost  - I Exist

Chris Pupecki  - Doomriders / Wormwood

Pif Pyle  - Thira

George Radford  - Dropdead

Robert  Randolph  - The Family Band

Bryan Rea  - Left Behind

Tony Reed - Stone Axe / Mos Generator / Blood of the Sun

Bruce Reeves  - Destroyed In Seconds

Ruben Reza - The Ruben Reza Group

Tezz Roberts  - Discharge

Bones Roberts  - Discharge

Calvin Robertshaw  - My Dying Bride

David Rodgers  - Godhunter

Kiffin Rogers - Rwake

Glenn Rogers  - Heretic

Domenic Romeo  - Integrity

Dan Root  - The Adolescents / C.J. Ramone

Zack Rose  - Nekrofilth

Wayne Rudell  - Powered Wig Machine / Fuzz Evil

Joseph Rudell  - Powered Wig Machine / Fuzz Evil

Mike Scheidt  - YOB

Justin Scurti  - Primitive Weapons / I Hate Our Freedom

Arthur Seay - House of Broken Promises / Unida / ApeShit

Domenic Seita  - A Storm Of Light

Jason Shi  - ASG

Devin Shidaker  - The Acacia Strain

George Shrouder  - Out Came the Wolves

Johann Ingi Sigurdsson  - Beneath

Unnar Sigurdsson  - Beneath

 Silenoz  - Dimmu Borgir

Rob Skotis  - Iron Reagan

Sindre Solem  - Obliteration

Andrew Solis  - Deadbeat

Steve Soto  - Adolescents / Manic Hispanic / CJ Ramone / Twisted Hearts

David Southern  - The White Noise

Brendan Southwell  - Diocletian

Dave Spencer  - Devourment

Josh Steely  - Daughtry

Erik Stenglein  - Northless

Nick Stewart  - Power Trip

Shawn Stockman  - Boyz II Men

Travis Stone  - Lody Kong

Josh Strock  - The White Noise

Kent Stump  - Wo Fat

David Sullivan - Red Fang

Stuart Taylor  - SSS

Jamie Thompson  - Raging Speedhorn

Dave Thompson  - Raging Speedhorn

Rich Thurston  - On Bodies / Treason

Stephen Todd  - Rhythm Of Fear / Merauder

Arild Torp  - Obliteration

Andy Torres  - Seeker

Bryan Trembley  - Kriadiaz

Greg Turley - Pentagram

Jeff Tuttle  - Old Gods

Chris Ulsh  - Mammoth Grinder

Dave  Valliere - The Platters / Solo

JB  Van der Wal  - Aborted / Herder

Martin Vasquez  - Death March

Chris Velez  - Lightning Swords Of Death

Phil  Vera - Despise You / Crom

Dennis Vichidvongsa  - Relentless

Dayn Viglione  - Suburban Scum

Michael Vinatieri  - Capitalist Casualties

Mark Vollelunga Nothing More

Marty Volume  - Lower Class Brats

Pat Voytko  - Agitator

Carson Ward  - Homewrecker

Jona Weinhofen  - I Killed the Prom Queen

Chris Whetzel  - Power Trip

Elijah Whitehead  - Enfold Darkness

Dave Whitworth  - Primate

Matt Widener  - Cretin / Liberteer

Brian Wilcox  - Cruel Hand

John Wilkerson  - From Ashes Rise

James Willet  - Coke Bust

Rob Williams - The Fenians

Sam Williams  - Down By Law / Denial Fiend

Dave Williams  - Crusades / Black Tower

Cody Williams  - Carousel Kings

Derek Willman  - From Ashes Rise / Hellshock

Jeff Wilson  - Wolvhammer / Doomsday / Chrome Waves / Liar In Wait

Jonathan Wolfe  - Solo / The Hollowed

Rob Wrong  - Witch Mountain & The Skull

Talon Yager  - The Drip

Casey Yarbrough  - Order of the Owl

Taylor Young  - Twitching Tongues / Ruckus

Freddy Zepeda  - Death March

Fred Ziomek (aka Zed)  - Lower Class Brats / God Collider / Manzanar


Bio:




 

 

Copyright © 2006 Lace Music Products, All Rights Reserved.